Dożynki gminno-powiatowe w Wąsoszu

Ocena użytkowników: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Share

 

W dniu 23 sierpnia 2009 odbyły się w Wąsoszu IV dożynki Gminno-Powiatowe. Nasza straż również brała udział w tej imprezie. Zostało nam wyznaczone zadanie zabezpieczenia ruchu podczas przemarszu orszaku oraz zapewnienie porządku na parkingach.

O godzinie 14.30 od strony miejscowości Kule ruszył orszak dożynkowy na czele którego widzieliśmy orkiestrę dętą z OSP Zajączek. W korowodzie maszerowały barwnie ubrane panie z kół gospodyń wiejskich, które prezentowały nam swoje wymyślne i barwne wieńce dożynkowe, władze powiatu kłobuckiego oraz gminy popów. Mogliśmy również podczas pochodu zobaczyć stare i nowoczesne maszyny rolnicze, zaprzęgi konne gdzie na wozach i bryczkach siedzieli rolnicy, również mogliśmy podziwiać oddziały OSP. Pierwszym przystankiem dla maszerujących stał się pomnik powstańców styczniowych gdzie wieńce w imieniu wszystkich uczestników złożyli starostowie dożynek: Barbara Pietras ze Zborów oraz Józef Ptak z Więcek. Następnie orszak przeszedł do kościoła parafialnego w Wąsoszu gdzie biskup Jan Wątroba odprawił uroczystą mszę świętą oraz poświęcił wieńce dożynkowe. Następnie uroczystość przeniosła się na boisko sportowe szkoły podstawowej w Wąsoszu. Otwarcia obchodów dokonał Wójt Gminy Popów Bolesław Świtała.

 

 

Na scenie zaprezentowały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich miedzy innymi wśród nich wystąpiły "Popowiaczki" do których należą również panie ze Zborów. Dużą atrakcją okazała się dwupłatowy samolot który za opłatą zabierał na 15-to minutowy przelot. Samolot kursował non stop do 20.00 i gdyby nie to że zrobiło się późno latał by dalej ponieważ chętnych nie brakowało.

 

 

Dla zainteresowanych wystawione były nowoczesne maszyny rolnicze okolicznych rolników które bez ograniczeń można było zwiedzać.

 

 

Po godzinie 20.00 inicjatywę przejął zespół muzyczny "Akcja", który porwał wszystkich do tańca w rytm muzyki. Ostatnią atrakcją okazał się pokaz sztucznych ogni, który zachwycił wszystkich. Informacja o tym wydarzeniu również znalazła się w "Gazecie Kłobuckiej". Zarówno artykuł jak i pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii poniżej.

 

Share on Myspace